עשייה מקצועית

דף הבית / עשייה מקצועית

מדנס לוגומדנס סוכנות לביטוח יוצאת לדרך

בשנת 1973, לאחר המלחמה יצא מדנס לדרכו המקצועית כסוכן ביטוח עצמאי והקים את מדנס סוכנות לביטוח. תוך זמן קצר למד להכיר את נוף הביטוח הישראלי וזיהה חסרונות משמעותים בשוק.

לרופאים למשל לא היה ביטוח אחריות מקצועית ראוי אם בכלל, וגם לא לפסיכולוגים, רופאי שיניים או בעלי מקצועות פרא-רפואיים. מתוך אמונה שאנשי רפואה חייבים לקבל את ההגנה הביטוחית המרבית כדי שיוכלו לעשות את עבודתם בדרך הטובה ביותר וללא חשש, החליט מדנס לספק מענה לפער הביטוחי ובשנת 1975 יצר קשר עם ה-Medical Defense Union) MDU) המאגדת רופאים ורופאי שיניים בבריטניה ובעולם כולו ומקנה להם הגנות בתחום המקצועי, המשפטי והביטוחי. מדנס הצליח ליצור איתם שיתוף פעולה ולהנגיש את שירותיהם לציבור הרופאים הישראלי. בכך למעשה הוא יצר תשתית שירותית שכמותה טרם נראתה בארץ, המגינה מבחינה מקצועית, ביטוחית ומשפטית על מכלול העוסקים ברפואה.

על מנת לוודא כי הסוכנות מעניקה מענה מקיף מתוך הבנה מלאה של ערכיהם וצרכיהם המקצועיים והאישיים של העוסקים ברפואה, העסיק שוקי מדנס אנשי רפואה ממגוון תחומים כחלק מצוות סוכנות הביטוח. ואכן ההשקעה נשאה פרי, תוך כשנה רכשו רופאים/ות, אחים/ות וחלק ניכר ממוסדות הרפואה בישראל ביטוח מקצועי אצל מדנס.

ניהול סיכונים

עם השנים המשיכה הסוכנות להתפתח ולשכלל את פתרונות הביטוח שהיא מציעה בהתאם למציאות המשתנה. ככל שעלה מספר התביעות המשפטיות בנושאים רפואיים בישראל, מדנס הבין שעליו ליצור תכניות ביטוח מיוחדות, התואמות את דרישות החוק המשתנות ואת המצב המשפטי הדינמי. הוא דאג להתאים את המענה שחברתו מספקת לאופי הפסיקות ולסכומי הפיצוי העולים.

בין השאר הקימה סוכנות לביטוח מדנס, חברה לניהול סיכונים, Medical Risk Management) MRM) אשר החדירה את המודעות לניהול סיכונים, מתוך כוונה להפחית את אירועי הרשלנות ולהעלות מודעות בקרב קהילת הרופאים. החברה יצרה מתודולוגיה מאוחדת והפכה להיות חלק ממערך הסיכונים ברפואה בישראל.

לצד חברה זו הוקמה חברת MCI, שתפקידה לטפל בתביעות העוסקים ברפואה. בחברה זו מועסקים עורכי דין, רופאים, אחיות ומומחים נוספים. החברה מפגישה מידי שבוע פורום מיוחד של גורמי רפואה בכירים, עורכי דין וצוות החברה אשר דנים יחד בתביעות המוגשות ובדרכי הטיפול בהם ומתווים דרך של הפקת לקחים כדי למנוע את הישנותן של תביעות מסוג זה.

 

לא לרופאים בלבד

משנוכח כי הצליח לייצר מענה ביטוחי ראוי עבור ענף הרפואה, ועל בסיס המיומנות והידע שצבר בתחום, המשיך שוקי מדנס לפתח את חברתו. הוא פנה לטפל גם בנישות נוספות בהן לא היתה תשובה ביטוחית ראויה ובנה פתרונות ביטוח לרואי חשבון, אדריכלים ועורכי דין. מדנס סוכנות לביטוח הפכה למבטחת הבלעדית של לשכת עורכי הדין ולשכת רואי החשבון בישראל בביטוח מקצועי, בריאות קולקטיבי וביטוחים ייחודיים אחרים. בנוסף, החברים בלשכות אלה נהנים עד היום מפוליסות ביטוח מקיפות המותאמות במיוחד לצרכיהם.

בשנת 1989 קיבל מדנס רישיון לפעול כנציג Lloyd's בישראל וב-2014 הפכה סוכנות מדנס לנציגת Worldwide Broker Network) WBN) בארץ. נכון לשנת 2016, סוכנות הביטוח משרתת כמיליון לקוחות, ומטפלת בלמעלה מ-80 אלף תביעות מדי שנה.