עשייה חברתית

דף הבית / עשייה חברתית

תרומה לקהילה המקומית

שוקי מדנס רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה, ותורם דרך קבע למגוון גופים ואנשים. הוא תורם ואף נוהג לבקר במועדונית בשכונת התקווה המיועדת לילדים מגילאי גן עד 18. המועדונית מספקת לילדים ולבני הנוער הפוקדים אותה מסגרת חמה ותומכת לאחר שעות הלימודים. היא פועלת יום יום עד השעות המאוחרות של הלילה ומספקת ארוחות חמות ומגוון פעילויות העשרה, לימודים, ספורט ותעסוקה.

שוקי תורם גם לסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין. זהו בית ספר לאומניות התיאטרון השוכן במרכז שכונת התקווה ומשלב בתכנית הלימודים התנדבות בקהילה. כל סטודנט בבית הספר לוקח חלק בפעילות עם כל שכבות האוכלוסייה המקומית. בית הספר למשחק מפעיל תכניות קהילתיות לילדי בית ספר יסודי, לנוער בסיכון, לקשישים, לעולים חדשים ועוד.

תרומות נוספות נתן מדנס לבית החולים "שיבא" בתל השומר שם נפתח מרחב לטכנולוגיה מתקדמת הקרוי על שמו של אביו של שוקי, שמחה מדנס.

תזמורת הבוסתנאים

כאוהב מוזיקה ונגן אקורדיון מושבע יזם מדנס את תזמורת הבוסתנאים. התזמורת, אותה הוא מוביל ומממן, הוקמה כעמותה שמטרתה לפעול למען קידום שירת העם ושימור נגינת האקורדיון. מדנס עצמו גם מנגן בתזמורת יחד עם עמיתיו המנגנים גם הם על אקורדיונים וכלי נשיפה. התזמורת מונה כ30 נגנים רובם רופאים והיא מופיעה בהתנדבות בכל הארץ.

תמיכה במוזיקה ישראלית

שוקי מצא דרך ייחודית ויצירתית לשלב בין שני תחומי העניין המרכזיים בחייו – עולם הביטוח ומוזיקה ישראלית. בכל כמה שנים הוא מפיק אלבום ישראלי מקורי ומעניק אותו כמתנה לחג לאלפי לקוחות מדנס סוכנות לביטוח. כך הוא גם שומר על קשר אישי עם לקוחות החברה וגם מקדם יצירה ישראלית ומעניק חשיפה לאמנים צעירים וותיקים כאחד.
בין האלבומים שהופקו למטרה זו ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות ומוזיקאים, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות. ישנו אלבום של הגבעטרון, לקט שירי נחום היימן, אוסף שירי סתיו בו שוקי עצמו מנגן, ומקבץ סיפורים, ניגונים ושירים בשם סיפורי קוצק. אם בעבר שוקי וסוכנות מדנס היו צריכים לפנות לאמנים ולהציע להם להשתתף באלבום, כיום הפניות כבר מגיעות מהאמנים והיוצרים עצמם המבקשים לקחת חלק בפרויקט מיוחד זה.